Araç Kiralama
Personel Taşıma
Transfer Hizmetleri
VIP Hizmetler
 
 

KİRALAMA KOŞULLARI

 
Genel Kiralama ve Sigorta Koşulları  
 
SÜRÜCÜ BELGESİ VE KİRALAMA YAŞI SINIRLAMALARI
En az 1 yıl geçerli sürücü belgesine sahip 21 yaşındaki kişiler B, C, D, E ve N grubu araçları kiralayabilirler. G, H, M ve O grupları için 2 yıllık sürücü belgesine sahip ve 25 yaşında olma; I ve K grubu araçlar için 3 yıllık sürücü belgesine sahip ve 27 yaşında olma koşulları aranır.

KİRALAMA SÜRESİ
En az kiralama süresi 24 saatir.

AYLIK KİRALAMA
En az kiralama süresi 30 gündür. Kiralama fiyatı ve koşullarına ilişkin bilgi için ofislerimizi arayanız.

OLAN VE OLMAYAN HUSUSLAR
Fiyatlara araçların sınırsız kilometrede kullanım hakkı, yağlama ve teknik bakım giderleri dahildir. Akaryakıt, Hasar Sorumluluk Sigortası (Kasko), Hırsızlık Sigortası, SOS Süper Ferdi Kaza Sigortası, Tek-Yön Ücreti, Teslim Etme / Teslim Alma Ücreti, Bebek Koltuğu Ücreti ile %18 Katma Değer Vergisi ayrıca hesaplanır. Araçların müşteriye teslimi tam dolu depo benzin ile yapılır. Eksik veya boş depo benzin ile iade edilen araçlarda, yakıt farkı, hizmet ücreti ile birlikte alınır.

TEK-YÖNLÜ KİRALAMALAR
Aracın başka bir şehirde iadesi durumunda, kira süresine bakılmaksızın Tek-Yön ücreti uygulanır.Ücret bilgileri için Rezervasyon Merkezimizi veya Satış Ofislerimizi arayabilirsiniz.

İLAVE SÜRÜCÜLER
Aracın, kiralayan şahıs dışındaki kişi / kişilerce kullanılabilmesi; ilave sürücü / sürücülere ait Sürücü Belgesi bilgilerinin, ücret karşılığında olmak üzere, Kira Sözleşmesinin üzerinde gösterilmesi ile mümkündür. Aksi durumun belirlenmesi ve /veya her hangi kaza durumunda tüm sigortalar geçersiz sayılarak gerek kiralayan ve gerekse aracı kullanan kişi / kişiler ayrı, ayrı ve müştereken sorumlu tutulurlar. Fiyat ve ayrıntılı bilgi için seyahat acentanızı ve Atacar ofislerini arayınız.

TESLİM ETME VE TESLİM ALMA Atacar ofislerinin bulunduğu şehir ve beldelerde, belediye sınırları içerisinde olması koşulu ile, şoför ve ofislerin uygunluğuna bağlı olarak araçların müşteriye teslimi ve müşteriden teslim alınması ücretsizdir. Ancak Atacar ofislerininbulunmadığı şehir ve yörelerde yapılacak teslim etme ve teslim alma hizmetlerine ücret uygulanır. Daha fazla bilgi için seyahat acentanızı veya Atacar ofislerini arayınız.

TESLİM GECİKMELERİ
Araçların geriye tesliminde 3 saate kadar olan geçikmelerde, her saat için, sözleşmeye uygulanan kira fiyatının 1/3'ü, 3 saati aşan geçikmelerde 1 günlük kira fiyatı alınır.

ÖDEME
Kiralamanın toplam tutarı sözleşmenin başlangıcında Visa, Eurocard, Master Card, Access veya bilinen diğer kredi kartlarından biri ile tahsil edilir.

TRAFİK CEZALARI
Trafik yasalarına uyulmamasından doğacak her türlü sorumluluk ve maddi ceza kiracıya aittir. Araçların hangi nedenle olursa olsun resmi veya yerel makamlar tarafından tutulması nedeni ile geçecek zaman, sözleşme süresi içerisinde kabul edilir.

HAVA ALANI HİZMET ÜCRETİ
Atatürk Hava Limanı Dış Hatlar Terminalinden yapılacak kiralamalarda Havaalanı Hizmet Ücreti, ayrıca hesaplanır.Fiyat için seyahat acentanızı veya Atacar ofislerini arayınız.

DİĞER HİZMETLER
. Yurt dışında ihtiyacı duyulan kiralamalara ilişkin rezervasyon talepleri 176 ülkede bulunan 5000 Atacar ofisi ve 450.000'ni geçen araç arasından bir kaç saniye süre içerisinde ve garantili bir şekilde sağlanır. Daha fazla bilgi için seyahat acentanızı veya Atacar ofislerini arayınız.
. Bebek Koltuğu gereksinimleri, 48 saat önce haber vermek koşulu ile temin edilir. Ücret için seyahat acentanızı veya Atacar ofislerini arayınız.
. Yurt içi ve yurt dışında ihtiyacı duyulan Şöförlü Lüks Araç talepleriniz için seyahat acentanızı veya Atacar ofislerini arayınız.

ÖNEMLİ NOTLAR
. Her hangi kaza veya aracın çalınması durumunda, aracın yeri değiştirilmeden en yakın polis veya jandarma karakoluna başvurularak kaza,hırsızlık ve alkol tespiti raporları alınmalıdır. Aksi halde satın alınan tüm sigortalar geçersiz sayılarak meydana gelen her türlü zarar, 3'cü şahıslara verilen maddi ve manevi kayıpları da içermek üzere kiracıdan tahsil edilir. Daha fazla bilgi için seyahat acentanız veya Atacar ofislerinden Atacar Sigorta Çeşitleri & Bilgileri broşürü isteyiniz.
. Aracın arızalanması veya herhangibir nedenle desteğe ihtiyaç duyulması durumunda, aşağıdaki telefonlardan yardım temin edilebilir.

 
 
 
ATACAR Adana Oto Kiralama
 
 
01 ATACAR    02 HİZMETLER   03 ÖN REZERVASYON    04 ARAÇ FİLOSU   05 KİRALAMA KOŞULLARI   06 İLETİŞİM
 
     
 
Copyright © 2008 ATACAR Turizm Oto Kiralama ve Taşımacılık Hizmetleri A.Ş. Created by INFOMEDYA